Eventshere Suspended

Bilirsiniz bu zamana kadar bir çok proje ile uğraştım. Bu zamana kadar hep başarının getirdiği güzellikleri tattım. Başarısız olmadan çok güzel adımlar attık ama hayat bu gücünüzün yetmediği işlere kalkışır ve güzel süslü motivasyon cümleleri kurarak yapabileceğinize inanırsınız. Bazen işe yarayan bu taktik bazen sizi kanser etme noktasına kadar getiriyor. Eventshere isimli projem için okulumu 1 yıl uzattım. Bu süreçte öğrendiğim şeyler için bu 1 yılın kaybı aslında önemli değil. Deneyim, yeni arkadaşlıklar, yaptığınız hatalar size çok şey öğretiyor. Eventshere’da aynen bu durumu yaşadığımı söyleyebilirim. Harika bir PR harika bir motivasyon ancak ürün hiç bir zaman istediğimiz noktaya ulaşamadı. Haliyle yararı olduğuna inandığımız bir çok insan ile olan bağlarımız kopma noktasına gelip bize olan inançlar biraz sarsıldı. Ben bunu analiz edip sizlere buradan söyleyebiliyorum çünkü bu hissi yaşamak size çok şey öğretiyor diyebilirim. Artık daha iyi bir proje yöneticisiyim. Çok daha iyi bir tasarımcıyım ve bazı şeyleri realist olarak yorumlayabiliyorum.

 

Peki Eventshere projesine ne oldu? Sorunun cevabı aslında karışık. İptal mi oldu? Hayır ürünümü yayınlayabileceğim noktaya çektiğim zaman sizlere sunacağım ancak o zamana kadar bu konuyla alakalı okuyacağınız son yazıyı okuyorsunuz. Ne zaman çıkacak diye soracak olursanız. Henüz vakti var ve çok yakında gibi palavralar atmayacağım. Uzun ve zorlu bir süreci iyi kontrol etmem gerektiğine inandığım için projeyi askıya aldığımı söyleyebilirim. Medya da yapılan ve kontrolümün dışında ilerleyen doğaçlama PR çalışması beklentilerinizi eminim ki çok arttırdı. Ancak biliyorum ki şuan ben kişisel olarak bu kadar büyük projenin altından şuanki deneyimlerim ile altından kalkamayacağım. Unutmayın ki girişimci ruhluyum mevcutta çıkarttığım 2 başarılı proje var ve ilerleyen dönemlerde farklı projeler ile sizlere bu zamana kadar neler öğrendiğimizi aktarmak için de sabırsızlanıyorum.

 

Umarım aldığım bu kararı olumsuz değil sadece kendimi sektör bazlı olarak geliştirmem gerektiği için yaptığımı anlarsınız. Kendinize dikkat edin. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…


TAGS

Share